Wystarczy położyć myszkę na kartce, kliknąć odpowiedni przycisk, przejechać gryzoniem po dokumencie i skan gotowy. Bezprzewodowa mysz może ułatwić życie tym osobom, które np. w podróży chcą wykonać kopie papierowych dokumentów.

IRIScan Mouse WiFi przypomina zwyczajną, bezprzewodową myszkę. Dopiero gdy przewrócimy ją na grzbiet, zauważymy skaner optyczny, który pozwala na zeskanowanie dokumentu o formacie A4 z rozdzielczością 300 DPI.

Proces skanowania jest bardzo prosty, ponieważ mysz przekazuje obraz bezpośrednio na ekran monitora – użytkownik nie musi się zatem obawiać, że ominie jakiś jego fragment. Oprogramowanie pozwala na zapisanie pliku w najpopularniejszych formatach: PDF, DOC, JPEG czy XLS. Dodatkowo jednym kliknięciem można także udostępnić obraz w mediach społecznościowych czy przesłać go do prywatnej chmury.

Aby ułatwić wykonanie kopii mniejszych dokumentów, np. prawa jazdy, producent dodaje też do kompletu specjalną podkładkę. Urządzenie jest już dostępne w polskich sklepach w sugerowanej cenie 490 zł, ale aktualnie możemy je kupić o 25 proc. taniej.

Mobilne skanery nie są niczym nowym, ale połączenie ich z myszką zwiększa ich funkcjonalność i sprawia, że nie kolejny gadżet nie zajmuje miejsca w torbie. Osobom szukającym jeszcze większej mobilności i możliwości skanowania dokumentów bez komputera przypominamy, że istnieje chociażby taka aplikacja jak Adobe Scan, która pozwala wykonać tę czynność zwykłym smartfonem.

 

 

Źródło: chip
0 0 vote
Article Rating