Bill i Melinda Gates po niemal 30 latach małżeństwa postanowili zakończyć swój związek. Decyzją sądu najbogatsza para świata otrzymała rozwód.

Bill Gates i Melinda Gates nie są już małżeństwem. 2 sierpnia zapadła decyzja podjęta przez sąd o oficjalnym zakończeniu związku najbogatszej pary świata. W dokumencie podpisanym przez sędziego zatwierdzono, że Melinda French Gates nie zmieni nazwiska.

Nie ujawniono szczegółów dotyczących podziału majątku między małżonkami. Para, która nie spisała intercyzy, musiała się podzielić nieco ponad 122 mld dol.

Wiadomo, że z dniem zakończenia małżeństwa żona amerykańskiego przedsiębiorcy stała się miliarderką. Byli małżonkowie planują nadal razem prowadzić wspólnie założoną fundację Bill and Melinda Gates Foundation.

Bill i Melinda Gates nie są już małżeństwem

Na początku maja Bill Gates poinformował za pośrednictwem Twittera, że wraz z żoną Melindą podjęli decyzję, aby zakończyć swój związek. Para oświadczyła, że długo starali się walczyć o swoją relację, jednak nie udało im się dojść do porozumienia.

„Przez ostatnie 27 lat wychowaliśmy trójkę niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która pracuje na całym świecie, by umożliwić wszystkim ludziom zdrowe, produktywne życie. Nadal wierzymy w tę misję i będziemy wciąż razem pracować w fundacji, ale nie wierzymy już, że możemy nadal rosnąć wspólnie jako para w kolejnych etapach naszego życia” – napisali na Twitterze Bill Gates z żoną Melindą.

W dalszej części wpisu poprosili o uszanowanie ich prywatności.

0 0 votes
Article Rating