Jeden z uczniów otworzył ogień w miejscowej szkole gospodarki komunalnej w Błagowieszczeńsku, głównym mieście obwodu amurskiego na Dalekim Wschodzie Rosji – podały w czwartek agencje informacyjne. Jak poinformowało rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych, zginęły dwie osoby, w tym napastnik.

Do tragedii doszło w czwartek, 14 listopada w godzinach porannych, gdy w uczelni kształcącej specjalistów z zakresu budownictwa i gospodarki komunalnej zaczęły się już zajęcia.

Strzelał z broni myśliwskiej

Według relacji agencji Reutera 19-letni uczeń strzelał z broni myśliwskiej. Gdy przybyła policja, wywiązała się wymiana ognia i sprawca został ranny. Jak podali śledczy, napastnik popełnił samobójstwo. Nie są znane motywy jego działania.

Poza napastnikiem zginęła jedna osoba, inny 19-latek. Trzy osoby są ranne, a jedna z nich jest w stanie ciężkim i przechodzi operację – podał Reuters, powołując się na informację agencji RIA.

Rosyjski komitet śledczy rozpoczął śledztwo w tej sprawie.

Władze zbadają sprawę

W szkole w Błagowieszczeńsku kształci się łącznie 1,5 tysiąca osób. Administracja miasta poinformowała, że władze zwołały nadzwyczajną naradę w sprawie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych Błagowieszczeńska.

Gubernator obwodu amurskiego Wasilij Orłow określił zajście jako tragedię. W oświadczeniu opublikowanym w social mediach napisał, że „chciałbym złożyć głębokie kondolencję bliskim ofiar”.

„Poszkodowanym zapewnimy wszelką niezbędną pomoc. Obiecuję, że dopełnimy wszelkich wysiłków, by dowiedzieć się czemu taki atak był możliwy w placówce edukacyjnej” – dodał.

Silne oddziaływanie magnetyczne wystąpi we wtorek 12 listopada, może wystąpić silne trzęsienie ziemi, najbardziej zagrożone rejony to Meksyk i Japonia, średniej siły oddziaływania będą między 10-17 listopada

 

 

Źródło: PAP, life.ru
0 0 votes
Article Rating