W nocy z wtorku na środę nad Nadrenią Północną-Westfalią przeszły liczne burze. Wyładowania atmosferyczne okazały się słabsze od tych, które wcześniej zapowiadali meteorolodzy. Obyło się bez szkód. Wyjątkiem jest miejscowość Bocholt, przez którą przeszła wczoraj trąba powietrzna. Zobacz dzisiejszy krajobraz tego miasta.

We wtorek, 4 czerwca synoptycy wydali ostrzeżenie dla kilku regionów Niemiec przed gwałtownymi burzami, deszczem, a nawet gradem. Największe ostrzeżenia meteorolodzy kierowali w stronę mieszkańców Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie zjawiska atmosferyczne miały być najgroźniejsze (wcześniej w Belgii i Holandii podmuchy wiatru osiągały prędkość przekraczającą 100 km/h).

Bocholt – dramatyczny krajobraz po przejściu tornada

Mieszkańcy Bocholt mówią, że silny wiatr zerwał się około godziny 23.00.

Spanikowałem, nie wiedziałem, co mam robić – mówił jeden z mieszkańców Bocholt, którego cyklon wyrwał ze snu.

Zjawisko trwało zaledwie kilka minut, a jego efekty widać na poniższych zdjęciach i filmach.

Nikt nie został ranny

Chociaż krajobraz miasta po przejściu tornada wygląda tragicznie, to lokalni strażacy informują, że w wyniku niebezpiecznego zjawiska pogodowego nikt nie został ranny. Uszkodzone zostały cztery samochody i sześć domów jednorodzinnych.

Możemy się cieszyć, że to stało się nocą. W czasie dnia szkody mogłyby być większe – powiedział szef operacyjny straży pożarnej w Bocholt.

 

W miarę silne oddziaływania magnetyczne wystąpią między 31 maja, a 7 czerwca, silne zawirowania wystąpią 1, 4, 5 i 6 czerwca

 

Źródło: mypolacy.de, rtl.de/wn.de
0 0 votes
Article Rating