Do 16 wzrosła liczba ofiar pożaru, jaki wybuchł w nocy z czwartku na piątek w wielopiętrowym budynku w Bombaju – podała policja stanu Maharasztra. Ponad 30 osób odniosło rany, z czego połowa znajduje się w stanie krytycznymi. W budynku znajdują się modne restauracje, a także studia radiowe i telewizyjne.

Wcześniej mówiono o nieco mniejszej liczbie ofiar. Według informacji indyjskiej telewizji NDTV, było to 15 osób, agencja Reutera pisała o 12 ofiarach śmiertelnych.

O pojawieniu się ognia w budynku położonym w Kamala Mills w centralnej części 23-milionowego Bombaju straż pożarna została powiadomiona tuż po północy miejscowego czasu.

Pożar wybuchł na najwyższych piętrach i stamtąd szybko się rozprzestrzenił. W ciągu zaledwie trzydziestu minut cała budowla stała już w płomieniach – podkreślono w komunikacie straży pożarnej.

Najbardziej ucierpiała grupa kobiet, która przebywała w restauracji na dachu budynku. Stanowią one większość ofiar śmiertelnych.

Trwa śledztwo

Do akcji skierowano 24 wozy strażackie. Z budynku ewakuowano wszystkie znajdujące się tam osoby.

25 osób przewieziono do szpitala KEM w Bombaju, z czego 12 zmarło, a 9 osób przewieziono do szpitalu Bhatia, w drugim co do wielkości po Nowym Delhi mieście Indii.

Trwa śledztwo mające na celu ustalenie przyczyn pożaru.

0 0 votes
Article Rating