Tragedia rodzinna w miejscowości Borowce pod Częstochową. Nie żyją trzy osoby: kobieta i mężczyzna oraz ich nastoletni syn. Częstochowska komenda potwierdziła wcześniejsze nieoficjalne informacje, że ofiary zginęły od strzałów z broni palnej. Policja podała również, że o zabójstwo podejrzewany jest 52-letni Jacek Jaworek. Trwa obława. Według nieoficjalnych ustaleń, ścigany jest uzbrojony i niebezpieczny. W związku z poszukiwaniami Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie dla osób przebywających na terenie trzech województw.

Autor: Katarzyna Zaremba/Super Express

Około godziny pierwszej w nocy 10 lipca policja dostała zgłoszenie o awanturze domowej.

Pod wskazanym adresem funkcjonariusze znaleźli niestety ciała trzech osób: kobiety i mężczyzny w wieku 44 lat oraz ich 17-letniego syna.

Śledczy potwierdzili nieoficjalne informacje, że ofiary zginęły od strzałów z broni palnej.

Rzecznik częstochowskiej prokuratury prok. Tomasz Ozimek przekazał ponadto, że w chwili zabójstwa w domu był jeszcze 13-letni syn zamordowanego małżeństwa. Chłopak uciekł z mieszkania i schronił się u rodziny.

 

Przeżył, bo schował się za szafą

13-latek przeżył tylko dlatego, że zdążył schować się za szafą – informuje Polsat News. Jak czytamy na portalu, dziennikarze stacji dotarli do rodziny zamordowanych. Z relacji bliskich wynika, że chłopiec – kiedy kłótnia się uspokoiła i przestały padać strzały – uciekł, aby schronić się u swoich bliskich.

 

52-letni Jacek prawdopodobnie wrócił w środku nocy z imprezy i urządził egzekucję w domu, w którym mieszkał.

Częstochowska komenda podała na swych stronach internetowych, że o zabójstwo pary i jej syna podejrzewany jest 52-letni Jacek Jaworek.

Jak dowiedziała się Anna Kropaczek, ścigany jest bratem zamordowanego 44-latka. W ostatnim czasie mieszkał z ofiarami w domu w Borowcach.

Śledczy nie mają na razie bliższych informacji na temat okoliczności tragedii ani potencjalnego motywu zbrodni.

Obecnie trwają poszukiwania Jaworka. W akcję zaangażowanych kilkudziesięciu policjantów z Częstochowy i sąsiednich miast, w tym funkcjonariusze z psami tropiącymi i patrole konne, a z powietrza wspierają ich dwa helikoptery i dron.

Częstochowska komenda opublikowała na swoich stronach zdjęcia poszukiwanego i prosi o pilny kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w namierzeniu go lub mogą mieć istotne dla śledztwa informacje: osoby te mogą zadzwonić bezpośrednio do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pod numer telefonu 47 858 12 55 lub na numer alarmowy 112.

52-letni Jacek Jaworek, poszukiwany przez policję w związku z zabójstwem trzech osób w Borowcach/KMP w Częstochowie /Policja

Jest alert RCB: Rządowe Centrum ostrzega mieszkańców 3 województw

W związku z obławą alert o poszukiwaniach „niebezpiecznego przestępcy” wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Ostrzeżenie skierowane jest do osób przebywających na terenie trzech województw: świętokrzyskiego, śląskiego i łódzkiego.

 

Źródło: rmf24
0 0 votes
Article Rating