Handle to dwukołowy i czteronożny robot od Boston Dynamics. Robot badawczy na razie nie ma jasno sprecyzowanego przeznaczenia. Podobnie jak inne projekty Boston Dynamics jest bardziej interesującą pokazówką, niźli konkretnym sprzętem.

O robocie jako istocie o wyglądzie rodem z koszmarów wypowiedział się nieoficjalnie sam szef Boston Dynamics. Robot może stać na czterech nogach podobnie jak poprzednie projekty Boston Dynamics (np. BigDog). Ale na dwóch nogach ma stabilizowane kółka, które pozwalają mu stanąć w postawie wyprostowanej i jeździć z prędkością do 14 km/h. Robot, jak widać, porusza się po różnych typach terenu i idzie mu to całkiem nieźle.

Boston Dynamics podaje, że hybrydowy projekt ułatwia znacznie pracę robota. Zamiast tworzenia pełnych czterokończynowych robotów wystarczą dwie kończyny oraz kółka, które pozwalają na sprawne poruszanie się po danym obszarze. „Ręce” robota zaś mogą posłużyć do przenoszenia ładunków o wadze do 50 kg.

Handle oparty jest na tej samej filozofii, co poprzednie roboty, ale paradoksalnie jest znacznie mniej skomplikowany pod względem projektowanego sposobu poruszania się – do powierzchni płaskich wystarczą kółka, a w razie czego ma też nogi. Na prezentowanym wideo robot niestety nie pokazuje jak chodzi. Porusza się wyłącznie na kółkach.

Źródło: Guardian, komputerswiat.pl
0 0 votes
Article Rating