Najstarszy Brytyjczyk został najstarszym mieszkańcem kuli ziemskiej. Po śmierci Japończyka Chitetsu Watanabe seniorem seniorów stał się Bob Weighton. Urodził się w 1908 roku. Ma obecnie 111 lat.

Bob Weighton

Bob Weighton na informację, że jest najstarszym człowiekiem na świecie zareagował bardzo skromnie, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru. Jak podkreślił, to nie jest żadne jego osiągniecie. Niczego nie wynalazłem ani nie wypracowałem, by zasłużyć na ten tytuł – powiedział.

Dodał jednocześnie, że statusowi najstarszego człowieka na świecie towarzyszy pewien smutek, ponieważ ktoś musiał umrzeć, żeby on mógł wysunąć się na pierwsze miejsce.

Bob Weighton mieszka w hrabstwie Hampshire. Jest emerytowanym inżynierem i nauczycielem. Został mianowany najstarszym mieszkańcem Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku po śmierci Szkota, który urodził się dokładnie tego samego dnia co on.

Dotychczasowy posiadacz tytułu najstarszego człowieka świata, Chitetsu Watanabe zmarł kilka dni po oficjalnym zarejestrowaniu jego wieku przez Księgę Rekordów Guinnessa. Miał 112 lata.

 

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating