Kolejna część filmu przedstawiającego korelacje burz geomagnetycznych z aktywnością wulkanów i parowaniem, a w rezultacie powodziami, śnieżycami i gwałtownymi załamaniami pogody.

Etna

 

Na poniższym filmie można zobaczyć ostatnie 5 dni zdjęć z wielu kamer na Ziemi skierowanych głównie na wulkany oraz zdjęć satelitarnych w połączeniu z pomiarami pola magnetycznego naszej planety, których dokonuję w Głogowie. Wyliczona moc burzy GM z osi pionowej znajduje się na filmie po lewej stronie ekranu.

Energia burzy 2015.01.02 120h

Wyliczona moc burzy GM z ostatnich pięciu dni.

Na filmie widać wyraźnie, jak zmienia się w szczytach mocy burzy GM aktywność wulkanów i gwałtownie rośnie parowanie.

 

Burze geomagnetyczne są coraz częstsze i niestety musimy się do nich przyzwyczaić. Oprócz burz GM wywołanych plazmą z koronalnego wyrzutu masy (CME) są też burze GM wywołane innymi czynnikami. Każda plama słoneczna i dziura koronalna emituje ogromne ilości elektronów, które trafiając do ziemskiej jonosfery powodują drgania magnetyczne. Jonosfera magazynując elektrony zwiększa swoją objętość, a przez to generuje drgania magnetyczne. Drgania absorbowane są przez płaszcz zewnętrzny naszej Ziemi, a to powoduje wzrost temperatury. Jak wiemy wzrost temperatury powoduje rozszerzalność termiczną materiału, w tym przypadku głównie żelaza (ferromagnetyk).

Zalecam oglądanie w HD

 

Poniżej przedstawiam film na którym znajdują się punkty gorąca z satelity z instrumentu MODIS i algorytmu MODVOLC z ostatnich 15 lat.

Projekt ten powstał w celu lokalizowania erupcji wulkanicznych i pożarów na Ziemi. Strefy intensywnego parowania dość dobrze pasują do pomiarów z instrumentu MODIS podczas burz GM.

 

Zastanawiam się nad intensywnym parowaniem w Indonezji podczas silnych burz GM i ostatnimi dwoma katastrofami lotniczymi.

Niestety w czasie tych katastrof nie zgrywałem jeszcze zdjęć satelitarnych Indonezji, ale wg. pomiarów występowały wtedy bardzo silne burze GM.

7-9 marca 2014 r.

Moc burzy GM 7 – 9 marca 2014 r. Zdarzenie miało miejsce w pierwszych godzinach UTC ósmego marca 2014. Malaysia Airlines 370

Moc burzy GM 26 - 28 grudnia 2014 r. Zdarzenie miało miejsce z soboty na niedzielę.

Moc burzy GM 26 – 28 grudnia 2014 r. Zdarzenie miało miejsce z soboty na niedzielę. AirAsia flight QZ8501

airasia-qz-8501-25.12.2014

Na poniższym filmie znajduje się ostatnie 5 dni pomiarów i zdjęć satelitarnych z zaznaczonymi miejscami katastrof. Zwróćcie uwagę na ostatni największy szczyt burzy GM i parowanie w tym czasie. Pod wpływem parowania zmienia się gęstość powietrza, a tym samym zmieniają się właściwości aerodynamiczne i siła nośna skrzydeł.

 

Więcej informacji na Forum.LosyZiemi.pl

 

Kanał YouTube

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.

burza geomagnetyczna, drgania magnetyczne, podobieństwo, korelacja, geomagnetic storm, magnetic oscillations, similarity, correlation, wulkany, volcanoes, zmiany klimatyczne, nieuwzględniany czynnik klimatyczny, parowanie, climate change, disregarded climatic factor, evaporation, QZ8501, MH370.
0 0 votes
Article Rating