Kolejna część filmu przedstawiającego korelacje burz geomagnetycznych z aktywnością wulkanów i parowaniem, a w rezultacie powodziami, śnieżycami i gwałtownymi załamaniami pogody.

Meksyk_01_2015.01.04 16_55

Wulkan Popocatépetl – Meksyk 2015.01.04 16:55 UTC

 

Na poniższym filmie można zobaczyć pierwsze 5 dni roku na zdjęciach z wielu kamer na Ziemi skierowanych głównie na wulkany oraz zdjęć satelitarnych w połączeniu z pomiarami pola magnetycznego naszej planety, których dokonuję w Głogowie. Wyliczona moc burzy GM z osi pionowej (Z) znajduje się na filmie po lewej stronie ekranu.

Energia burzy 2015.01.05 120h

Wyliczona energia burzy GM dla każdej z trzech osi.

 

Moc burzy geomagnetycznej 2015.01.05 120h

Wyliczona moc sumaryczna burzy geomagnetycznej.

Na filmie widać wyraźnie, jak zmienia się w szczytach mocy burzy GM aktywność wulkanów i gwałtownie rośnie parowanie.

Burze geomagnetyczne są coraz częstsze i niestety musimy się do nich przyzwyczaić. Oprócz burz GM wywołanych plazmą z koronalnego wyrzutu masy (CME) są też burze GM wywołane innymi czynnikami. Każda plama słoneczna i dziura koronalna emituje ogromne ilości elektronów, które trafiając do ziemskiej jonosfery powodują drgania magnetyczne. Jonosfera magazynując elektrony zwiększa swoją objętość, a przez to generuje drgania magnetyczne.

Drgania absorbowane są przez płaszcz zewnętrzny naszej planety, a to powoduje wzrost temperatury. Jak wiemy wzrost temperatury powoduje rozszerzalność termiczną materiału, w tym przypadku głównie żelaza (ferromagnetyk).

Jezioro lawy wulkanu Kilauea, które widać na filmie za mapami satelitarnymi ma 200 x 160 metrów, a odstęp między literami na pomiarze ma 10 metrów w pionie (słupa lawy).

Zalecam oglądanie w FHD

 

Powyższy film „zazębia się” jednym dniem z poprzednim filmem, który można zobaczyć poniżej.
Na poprzednim filmie burza GM była znacznie słabsza, co widać na wykresie i zjawiskach występujących na filmach.

Zalecam oglądanie w FHD

 

Drony na wulkanem Sakurajima w Japonii – FHD.

Zalecam oglądanie w FHD

 

Więcej informacji na Forum.LosyZiemi.pl

 

Kanał YouTube

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.

burza geomagnetyczna, drgania magnetyczne, podobieństwo, korelacja, geomagnetic storm, magnetic oscillations, similarity, correlation, wulkany, volcanoes, zmiany klimatyczne, nieuwzględniany czynnik klimatyczny, parowanie, climate change, disregarded climatic factor, evaporation, QZ8501, MH370.

 

0 0 votes
Article Rating