Burze geomagnetyczne są coraz częstsze i niestety musimy się do nich przyzwyczaić. Oprócz burz GM wywołanych plazmą z koronalnego wyrzutu masy (CME) są też burze GM wywołane innymi czynnikami. Każda plama słoneczna i dziura koronalna emituje ogromne ilości elektronów, które trafiając do ziemskiej jonosfery powodują drgania magnetyczne. Jonosfera magazynując elektrony zwiększa swoją objętość, a przez to generuje drgania magnetyczne. Drgania absorbowane są przez płaszcz zewnętrzny naszej Ziemi, a to powoduje wzrost temperatury. Jak wiemy wzrost temperatury powoduje rozszerzalność termiczną materiału, w tym przypadku głównie żelaza (ferromagnetyk). Źródło: LosyZiemi.pl

Etna

Od jakiegoś czasu można zaobserwować zwiększającą się ilość erupcji wulkanicznych na całym świecie. Wulkany są formą „bezpieczników ciśnieniowych” dla lawy, która przemieszcza się pod skorupką naszej planety.

Gdy rośnie moc burzy geomagnetycznej, zwiększa się aktywność wulkanów na całym świecie. Zwiększa się też sejsmika planety, gdyż ciśnienie magmy powoduje naprężenia i przemieszczenia się płyt kontynentalnych.

Źródło: LosyZiemi.pl

System naczyń połączonych.

Nie dość, że zwiększa się aktywność wulkanów i pojawiają się trzęsienia ziemi, to przez wzrost ciśnienia zwiększa się również przenikalność cieplna.

Wszystkie miejsca, gdzie występują góry, aktywne wulkany, pęknięcia skorupy i miejsca subdukcji płyt zaczynają wtedy parować.

Dzieje się to na lądzie, pod morzami i oceanami.

Film, który zrobiłem przedstawia ten sam zakres czasowy dla wielu wulkanów w różnych miejscach na Ziemi.

Wulkan Etna we Włoszech, lawa w wulkanie Kilauea na Hawajach, wulkan Popocatépetl w Meksyku, wulkan Villarrica w Chile, Erebus na Antarktydzie, gejzer w Parku Yellowstone.

Ciekawie reaguje również Dolina Goryczkowa w naszych Tatrach.

Do całości dołączyłem zdjęcia satelitarne Afryki i Europy, gdzie mocno widać ogniska parowania. Zdjęcia celowo przesunąłem o 6 godzin względem pomiarów. Tyle trwa przeciętny czas reakcji na wzrost mocy burzy GM.

Źródło: LosyZiemi.pl

Zwróćcie uwagę na Madagaskar przy skokach burzy GM i na nasz Atlantyk. Szczególnie na Atlantyk w okolicach Gwinei. Tam na dnie oceanu znajdują się góry i występuje intensywne parowanie podczas burz GM.

Ogromnie paruje część równikowa Afryki, czyli Kenia, Tanzania i Demokratyczna Republika Konga. Tam jest największe skupisko wulkanów na całym kontynencie.

Źródło: LosyZiemi.pl

Europa słabiej reaguje, a inaczej mówiąc, musi być dłuższa i silniejsza burza GM, żeby wystąpiło silne parowanie.

W Europie największe parowanie występuje we Włoszech, Grecji i Francji. Podobnie jak trzęsienia ziemi, o których już wiele razy pisałem.

 

Podczas silnych burz GM 40 km od Rzymu pojawia się bardzo intensywne ognisko parowania, są to okolice wulkanu Vulsini.

Parowanie, moje pomiary i poziom lawy w wulkanie Kilauea reagują w tym samym czasie.

Zalecam oglądanie w FHD

O odkryciu powiadomiłem wielu naukowców w NASA, NOAA, USGSEMSEV, PAN oraz Japoński Instytut Meteorologiczny.

Informacja nie została zignorowana, a to już połowa sukcesu. Miejmy nadzieję, że naukowcom otworzą się szerzej oczy i zrozumieją ten system naczyń połączonych. Wtedy zrozumieją dlaczego mamy coraz więcej ogromnych i gwałtownych powodzi na całym świecie.

Zapraszam na kanał YouTube, tam jest więcej filmów: YouTube

Dyskusja znajduje się również na Forum.LosyZiemi.pl

Źródło: LosyZiemi.pl

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.

burza geomagnetyczna, drgania magnetyczne, podobieństwo, korelacja, geomagnetic storm, magnetic oscillations, similarity, correlation, góry, formation, mountains, wulkany, volcanoes, zmiany klimatyczne, nieuwzględniany czynnik klimatyczny, parowanie, climate change, disregarded climatic factor, evaporation
0 0 votes
Article Rating