Tragiczny wypadek na lotnisku w Bydgoszczy. Rozbiła się tam awionetka. Nie żyją dwie osoby. Do zdarzenia doszło podczas lotu szkoleniowego.

Jak informuje Straż Pożarna, do wypadku doszło we wtorek 14 lipca po godzinie 10 na lotnisku w Bydgoszczy. Awionetka rozbiła się na pasie startowym. Dwie osoby zginęły na miejscu – poinformował dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Samolot spadł na pas startowy z dość dużej wysokości i od razu stanął w płomieniach. Niestety, nie udało się uratować dwóch osób, które były wewnątrz maszyny. To instruktor i kursantka.

Z pierwszych nieoficjalnych informacji wynika, że samolot spadł podczas podchodzenia do lądowania. Nie wiadomo, czy doszło do awarii, czy był to błąd w pilotażu. To będzie ustalać prokuratura oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, której przedstawiciel jest już na lotnisku.

Funkcjonowanie bydgoskiego portu lotniczego nie jest zakłócone, bo awionetka spadła w części zajmowanej przez aeroklub, a nie na pas startowy wykorzystywany przez samoloty rejsowe.

 

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating