37-letnia kobieta, matka siedmiorga z ośmiorga dzieci zamordowanych w piątek w australijskim mieście Cairns, została aresztowana pod zarzutem zabójstwa – poinformowała policja.

Cairns, Australia - Matka zabiła ośmioro dzieci, w tym siedem swoich

Zwłoki całej ósemki dzieci znaleziono w piątek w domu na przedmieściu Cairns z ciężkimi ranami kłutymi.

Według wstępnych ustaleń, wszystkie zostały zabite ostrym narzędziem – najmłodsze miało 18 miesięcy, najstarsze 15 lat.

W pobliżu przebywała 37-letnia kobieta z ciężkimi ranami kłutymi. Trafiła do szpitala. Tam, jak powiedział inspektor Bruno Asnicar z policji stanu Queensland, została zatrzymana. Przebywa pod nadzorem funkcjonariuszy. Jest przytomna, jej stan jest stabilny, może mówić.

Kobiecie nie przedstawiono jeszcze formalnie zarzutów. –  W tym momencie nie szukamy nikogo innego – zaznaczył jednak policjant.

Według Asnicara kobieta, której nazwiska nie podano, jest matką siedmiorga ofiar. Ósme zamordowane dziecko było jej siostrzeńcem.

 

Australijczycy w szoku

Policja oficjalnie nie ujawnia, w jaki sposób dzieci zostały zamordowane. Sekcje zwłok ofiar mają być dokonane w sobotę i dopiero po ich przeprowadzeniu mają być opublikowane dalsze informacje.

Jednak Asnicar powiedział, że badane są noże, które znaleziono w domu i które najprawdopodobniej posłużyły do dokonania zbrodni.

Premier Australii Tony Abbott określił wydarzenia w Cairns jako „niewyobrażalną zbrodnię”. Dodał, że „to są dni próby dla naszego kraju”.

Tragedia była kolejnym szokiem dla Australijczyków, którzy jeszcze nie otrząsnęli się z wstrząsu wywołanego przez zamach terrorystyczny na kawiarnię w Sydney, w którym trzy osoby, w tym sprawca, poniosły śmierć.

 

Źródło: PAP, Reuters, tvn24
Australia, matka zabiła dzieci, Mother killed children.
0 0 votes
Article Rating