15-miesięczne bliźnięta zmarły po tym, jak ojciec pozostawił je w nagrzanym samochodzie. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek wieczorem, postawiono mu zarzuty.

Carrollton, USA - Dwie 15-miesięczne bliźniaczki zmarły po tym, jak ociec zostawił je w samochodzie na słońcu

W czwartek policja z Carrollton (Georgia, USA) została wezwana do nieprzytomnych bliźniąt. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce ojciec dziewczynek znajdował się z tyłu domu i próbował chłodzić córki w dziecięcym basenie w ogrodzie, do którego dorzucono kostki lodu.

Sąsiedzi wezwali policję po tym, jak usłyszeli krzyki ojca i zobaczyli, jak biega po ogrodzie, a potem wskakuje z dziećmi do basenu. O wezwanie pomocy prosił ojciec. Sąsiedzi pomagali mężczyźnie schłodzić córeczki.

Dzieci przewieziono do szpitala w Carrollton, gdzie potwierdzono ich śmierć.

 

Śmierć bliźniaczek

Policja oświadczyła, że ojciec dzieci został przesłuchany. Matki w tym czasie nie było w domu, wyjechała do oddalonej o ok. 80 km Atlanty. Samochód, w którym mężczyzna najprawdopodobniej zostawił bliźniaczki, stał przed budynkiem.

Policja podała, że wszczęła dochodzenie w kierunku pozostawienia dzieci w rozgrzanym samochodzie. Oficjalnie przyczyna śmierci dzieci nie została jeszcze ustalona.

W czwartek temperatura w Carrollton sięgała 33 st. C.

 

Zarzuty dla ojca

Policja podała, że ojciec dzieci został zatrzymany w nocy z czwartku na piątek. Postawiono mu podwójny zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci i podwójny zarzut lekkomyślnego zachowania.

Matka dziewczynek pojawiła się później w szpitalu. Jest w bardzo złym stanie psychicznym.

W sprawie śmierci dziewczynek trwa śledztwo.

 

Źródło: ABC, AJC.com, tvnmeteo
0 0 vote
Article Rating