We wtorek wieczorem 14 lipca o 21:42 w pobliżu miejscowości Czeski Brod w środkowych Czechach doszło do katastrofy kolejowej. Między miejscowościami Úvalami a Český Brodem zderzył się pociąg osobowy i skład towarowy. Jak poinformowała straż pożarna i służby ratownicze, jedna osoba zginęła, a 30 osób jest rannych.

Służby ratunkowe wprowadziły stan alertu dla okolicznych szpitali. Ilość rannych szacowana była na 50-60 osób, stan 4 osób jest poważny.

Na miejscu interweniuje również ponad dwa tuziny patroli policyjnych i helikopter z obrazowaniem termicznym. „Monitoruje sytuację z powietrza i szuka, czy poszkodowani poruszają się w okolicach miejsca wypadku. Wiele osób może być w szoku”, powiedziała czeska policja na Twitterze.

To już druga w ostatnich dniach katastrofa kolejowa w Czechach. Przed tygodniem w miejscowości Pernink w zachodniej części kraju zderzyły się dwa pociągi osobowe. Zginęły wówczas dwie osoby, a 24 odniosły obrażenia.

Pernink, Czechy – Dwa pociągi pasażerskie zderzyły się czołowo, zginęły co najmniej 2 osoby, rannych jest kilkadziesiąt osób

 

Źródło: https://www.denik.cz/nehody/vlaky-srazka-cesky-brod-20200714.html , https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/srazka-vlaku-uvaly-cesky-brod-kolin-praha-zeleznice-nehoda_2007142239_ada
0 0 votes
Article Rating