Zazwyczaj bóle głowy są związane z chorobą, stresem lub odwodnieniem. Przypadek jednej z mieszkanek Indii pokazuje jednak, że taka dolegliwość może być związana z czymś zupełnie innym. Czymś, co kojarzy nam się wyłącznie z koszmarami.

Jak podaje „The New Indian Express”, lekarze w Cennaj, mieście w południowych Indiach, przeprowadzili w czwartek niezwykłą operację. Usunęli oni z głowy kobiety żywego karalucha.

 

Wędrujący owad

Mieszkająca w Injambakkam 42-letnia Selvi poczuła w nocy z 1 na 2 lutego znaczny dyskomfort w okolicach twarzy.

– Trudno wyjaśnić to uczucie, ale byłam pewna, że to jakiś owad. Czułam mrowienie i pełzanie. Za każdym razem, gdy to się poruszało, odczuwałam pieczenie oczu – wspomina kobieta.

Poruszające się ciało obce

Selvi poprosiła swojego zięcia, by zabrał ją do pobliskiej przychodni. Jednak kobieta bardzo szybko trafiła do rządowego szpitala. Tam lekarze po rozmaitych badaniach stwierdzili, że w okolicach jej czoła znajdowało się „ciało obce, które zdawało się poruszać”.

Na miejscu Selvi przeszła endoskopię nosa. Do jej zatok  wprowadzono przez nos wąski wziernik, dzięki któremu lekarze mogli odkryć przyczynę jej dyskomfortu. Bardzo szybko znaleźli karalucha i wyciągnęli go za pomocą pęsety.

 

Rzadki przypadek

Lekarze byli zdumieni odkryciem. – To pierwszy taki przypadek, który widziałem w ciągu trzydziestu lat mojej praktyki – powiedział profesor M. N. Shankar ze szpitala Stanley Medical College, w którym usunięto kobiecie karalucha.

Specjaliści stwierdzili, że dobrze się stało, że karaluch okazał się żywy. Kobieta mogłaby mieć znacznie więcej problemów, gdyby insekt zdechł w jej organizmie. Mogłoby to prowadzić do infekcji, która byłaby bardzo niebezpieczna ze względu na bliskość mózgu.

 

Źródło: rmf24, PAP, http://www.worldofbuzz.com
0 0 votes
Article Rating