Opady śniegu, trwające dwa dni, spowodowały liczne utrudnienia komunikacyjne w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Mieszkańcy byli zaskoczeni tak wczesnym nadejściem zimy.

Chicago, USA - Najbardziej śnieżny listopad od 120 lat -2

Potężna burza śnieżna zaskoczyła mieszkańców Chicago w czasie weekendu. Gruba na pół metra warstwa białego puchu spowodowała w poniedziałek rano utrudnienia komunikacyjne.

Chicago, USA - Najbardziej śnieżny listopad od 120 lat -1

Najbardziej śnieżny listopad od 120 lat

Według służby meteorologicznej National Weather Service, na lotnisku O’Hare warstwa śniegu przekroczyła 28 cm. Tak dużo śniegu, jak przez te dwa dni, nie spadło w Chicago w listopadzie od 120 lat.

 

Dłuższy czas podróży

Typowo zimowa pogoda spowodowała korki. W związku z tym, że temperatura spadła i asfalt był bardzo śliski, długie kolejki samochodów poruszały się w poniedziałek po drogach bardzo powoli.Jedna z mieszkanek przedmieść Chicago musiała dojechać do pracy w centrum miasta ze swojego domu na peryferiach. Podróż zajęła jej prawie godzinę dłużej niż zwykle.

– Kiedy wyszłam z domu, zobaczyłam jak śliskie są drogi. Nadal było bardzo ślisko. Wciąż nie można się spieszyć na bocznych ulicach – twierdzi kobieta.

Śnieg atakuje

W ostatnią sobotę, 21 listopada, zamiecie śnieżne zaatakowały także kilka stanów Środkowego Zachodu. Poza Illinois, biały puch spadł także w stanach Wisconsin i Iowa. Ludzie byli zaskoczeni pierwszymi w tym sezonie tak dużymi opadami śniegu.

0 0 votes
Article Rating