Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.8 w skali Richtera nawiedziło wybrzeże północnego Chile we wtorek 9 minut po północy czasu lokalnego, podało US Geological Survey.

Nie było żadnych doniesień o ofiarach ani poważnych uszkodzeniach, a chilijska marynarka wojenna poinformowała, że ​​nie wystąpiło tsunami.

Trzęsienie ziemi nastąpiło we wtorek 1 września o godzinie 4:09 UTC na głębokości 23 kilometrów. Epicentrum znajdowało się 78 kilometrów na północny wschód od miasta Vallenar w Atakamie. Zaledwie 21 minut później nastąpiło drugie trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3.

Trzęsienie było odczuwalne tak daleko na południe, jak stolica Santiago, a także w Antofagasta, 1330 kilometrów dalej na północ.

Nagranie pokazało grzechoczące szyby i spadające przedmioty. Lokalne stacje radiowe podały, że głazy odrywały się od wzgórz. Przez krótki czas nie było prądu.

Chile znajduje się w tak zwanym Pacific Ring of Fire i często doświadcza dużego trzęsienia ziemi. Ostatnie duże trzęsienie ziemi, które miało miejsce 27 lutego 2010 r., wywołało tsunami i zabiło 526 osób.

 

 

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią od 28-30 sierpnia ze szczytami 29 sierpnia

Źródło: https://abcnews.go.com
0 0 votes
Article Rating