18 osób zginęło, 14 zostało rannych w piątkowym wypadku drogowym w środkowych Chinach.

Do czołowego zderzenia autokaru z ciężarówką doszło w piątek wieczorem czasu lokalnego na odcinku autostrady w chińskiej prowincji Hunan, położonej na południu kraju. Oprócz 18 ofiar śmiertelnych kolejnych 14 osób zostało rannych i przebywa obecnie w szpitalu. Ruch na autostradzie został wznowiony.Trwa dochodzenie mające wyjaśnić przyczyny wypadku.

Prowincja Hunan w Chinach

Śmiertelne drogi

Nadmierna prędkość, niebezpieczne wyprzedzanie, samochody w złym stanie technicznym i zmęczeni kierowcy to najczęstsze przyczyny wypadków w Chinach. Piątkowy wypadek był w ostatnich miesiącach jednym z najtragiczniejszych w tym kraju.

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że w Chinach na drogach ginie co roku 260 tysięcy ludzi. Wielu z nich to piesi, rowerzyści, lub motocykliści. W tym ogromnym kraju o powierzchni 9,5 mln km kw. dalekobieżne autobusy są znacznie tańszą alternatywą szybkich pociągów lub samolotów.

 

 

 

Źródło: PAP, Xinhua, tvnmeteo, http://www.scmp.com/news/china/society/article/2153219/eighteen-dead-after-coach-collides-truck-chinese-highway
0 0 votes
Article Rating