Chińskie służby ratunkowe poszukują ponad 100 osób uwięzionych przez lawinę błotną w południowo-zachodniej prowincji Yunnan. Z kolei na północnym-wschodzie Chin 400 robotników utknęło w tunelu kolejowym w wyniku powodzi – informują media. 

W prowincji Yunnan wywołana przez silne opady deszczu lawina błotna zeszła na wioskę, odcinając drogę ucieczki co najmniej 200 osobom. Do południa strażakom udało się uwolnić z mas błota ponad 80 osób – donosi państwowa agencja prasowa Xinhua. Napomoc czeka nadal ponad 100 mieszkańców wioski.

Jak pisze anglojęzyczny dziennik „China Daily”, w tym samym czasie w prowincji Liaoning ratownicy prowadzą poszukiwania 400 robotników uwięzionych w tunelu kolejowym przez powódź, jaka nawiedziła tamte rejony w wyniku ulewnych deszczy.

Lawiny błotne i powodzie są częstym zjawiskiem w Chinach, zwłaszcza na obszarach górskich, gdzie wycinanie lasów spowodowało erozję gleby i sprawiło, że obszary te są szczególnie narażone na osunięcia ziemi. Co roku w takich katastrofach giną setki ludzi.

 

Źródło: PAP, wiadomosci.wp.pl
0 0 votes
Article Rating