Wzrasta liczba zabitych w wyniku czołowego zderzenia dwóch superszybkich pociągów we wschodnich Chinach. Jak podaje agencja Xinhua służby informują o 32 ofiarach śmiertelnych wypadku. Co najmniej 100 osób jest rannych.

Do wypadku doszło dzisiaj ok. 14:30 naszego czasu na moście w okolicy miasta Wenzhou, w prowincji Zhejiang. W pociąg, który jechał z Hangzhou (Hangczou) do Wenzhou (Wenczou), uderzył piorun powodując utratę zasilania. Po chwili w skład, który uległ awarii, najechał od tyłu drugi pociąg relacji Pekin – Szanghaj.

Jak podała agencja Xinhua, z mostu, z wysokości ok. 20-30 metrów, spadły dwa wagony pierwszego pociągu. Cztery wagony drugiego pociągu również się wykoleiły, lecz nie podano, co dokładnie się stało, ani jak poważne są uszkodzenia. Każdy wagon mógł pomieścić 100 osób.

Najdłuższa sieć superszybkich kolei

Sieć superszybkich kolei w Chinach rozwija się w błyskawicznym tempie i jest najdłuższa na świecie. Obecnie ma już 8358 kilometrów. Władze planują rozbudowanie jej w 2012 roku do 13 tys. km, a do 2020 roku – do 16 tys. km.

Od grudnia 2009 roku najszybszy chiński pociąg kursuje z prędkością 350 km na godzinę na trasie Kanton-Wuhan. Większość pociągów w Chinach pochodzi z rodzimych fabryk i została wyprodukowana z wykorzystaniem technologii takich gigantów kolejowych jak niemiecki Siemens i japoński Kawasaki.

Źródło: tvn24.pl
0 0 votes
Article Rating