Monsunowe opady w południowych Chinach zbierają tragiczne żniwo. Śmierć poniosło przynajmniej 25 osób, ponad 33 tys. zostało ewakuowanych, a ze skutkami żywiołu zmagają się cztery miliony mieszkańców.

Chiny - Silne opady na południu kraju, co najmniej 25 osób nie żyje

Ostatni tydzień w południowych Chinach był wyjątkowo deszczowy. Z nieba lały się strumienie wody, wywołując liczne powodzie. W starciu z żywiołem zginęło co najmniej 25 osób. Ewakuowano ponad 33 tys. mieszkańców, w tym wielu mieszkających w odosobnionych rejonach.

A man uses a foam board as a raft to transfer electronic devices away at a flooded building in Liuzhou

Około cztery miliony osób z dziesięciu prowincji zostało już dotkniętych przez powodzie i lawiny błotne, które powstały na skutek ulewnych deszczy. Sześć osób uznaje się za zaginione, choć dokładną liczbę w tym przypadku trudno na razie podać.

Chiny - Silne opady na południu kraju, co najmniej 25 osób nie żyje -4

Władze próbują na wszystkie sposoby zniwelować niekorzystne skutki podtopień i silnych opadów. Zarządziły odprowadzenie wody z Zapory Trzech Przełomów na rzece Jangcy.

Monsunowe opady

W południowo-wschodniej części prowincji Jiangxi woda na ulicach zakrywa samochody. Poziom w niektórych rzekach jest wyższy od tego, jaki zanotowano w 1998 roku, kiedy ze skutkami powodzi w Chinach zmagało się 180 milionów osób.

Powodzie w południowych Chinach w czerwcu są zwykle związane z nadejściem monsunu letniego.

Chiny - Silne opady na południu kraju, co najmniej 25 osób nie żyje -3 Chiny - Silne opady na południu kraju, co najmniej 25 osób nie żyje -8 Chiny - Silne opady na południu kraju, co najmniej 25 osób nie żyje -7Generated by  IJG JPEG Library

0 0 votes
Article Rating