Po obfitych opadach deszczu w Chinach zeszła lawina błotna. Uderzyła w kwatery robotników, którzy znaleźli się pod warstwą błota. Ratownikom dotychczas udało się uratować siedem osób spośród 35 zaginionych.

Chiny - Spadło 200 lmkw deszczu, lawina błotna przykryła kwatery 35 robotników

Lawina ziemna w południowo-wschodniej części Chin pogrzebała w niedzielę 35 robotników zatrudnionych przy budowie elektrowni wodnej – poinformowały lokalne władze. Ekipa ratunkowa wyciągnęła spod błota siedmiu robotników. Wszyscy trafili do szpitala. Akcja ratunkowa trwa, choć specjaliści twierdzą, że szanse na znalezienie żywych są niewielkie.

Mnóstwo błota

Do tragedii doszło wczesnym rankiem w niedzielę w okręgu Taining, w prowincji Fujian. Zwały ziemi i skał zasypały kwatery robotników i budynek biurowy budowy elektrowni wodnej. Ze wzgórza spłynęło około 100 tysięcy metrów sześciennych błota i skał.

Blisko 200 l/mkw. deszczu

Lawinę spowodowały najprawdopodobniej długotrwałe ulewne deszcze padające w południowych rejonach Chin od ubiegłej środy. W niektórych regionach spadło 191,6 l/mkw. wody w ciągu doby.

Ewakuacje

Do podobnych lawin i lokalnych powodzi doszło w kilku innych miejscach. W okręgu Guanxi musiano ewakuować ponad 1000 osób.

0 0 votes
Article Rating