Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,5 nawiedziło położoną na zachodzie Chin prowincję Xinjiang raniąc ponad 70 osób i powodując śmierć sześciu.

Chiny - Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.5 w prowincji Xinjiang 7

Wstrząsy, które pojawiły się w piątek, 3 lipca, zniszczyły lub poważnie uszkodziły kilka tysięcy domów w okręgu Pishan w obwodzie Hotan. Władze oceniają straty na co najmniej 30 mln dolarów.

– Budynki drżały, a ludzie w panice uciekali na ulice – relacjonował jeden z mieszkańców miasta Hotan.

Film z monitoringu przedstawia chwile, kiedy rozpoczęło się trzęsienie ziemi na parkingu w Pishan.

Lot zwiadowczy

W piątek, 3 lipca, Bezzałogowy samolot został wysłany przez siły powietrzne Ludowej Armii Wyzwolenia, aby ułatwić pracę nad usuwaniem skutków trzęsienia ziemi.

Chiny - Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.5 w prowincji Xinjiang 4

Dotknięty obszar

Okręg Pishan zamieszkują głównie muzułmańscy Ujgurzy; znajduje się na południowym skraju pustyni Taklamakan, w pobliżu granicy z Indiami. Występują tam złoża cennych bogactw naturalnych, m. in. węgla, ropy i gazu.

Żołnierze sił powietrznych oraz pojazdy transportujące środki pomocy, docierają do dotkniętych obszarów.

Trzęsienie ziemi w Chinach w okręgu Pishan

 

Chiny - Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.5 w prowincji Xinjiang

Bei einem Beben in der Region Xinjiang kamen mehrere Personen ums Leben. Im Bild Retter im Einsatz bei einem Beben im vergangenen August in der südlichen Provinz Yunnan.

Chiny - Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.5 w prowincji Xinjiang 6 Chiny - Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.5 w prowincji Xinjiang 5 Chiny - Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.5 w prowincji Xinjiang 3 Chiny - Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.5 w prowincji Xinjiang 2

Źródło: PAP, ReutersTV, Xinhua, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating