W mediach społecznościowych zawrzało po tym, jak w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak świnia zrzucana jest na linie bungee. Miało to miejsce w parku rozrywki w Chinach. „Ludzie to najgorsze świnie”, „Ludzie są gorsi od zwierząt” – piszą internauci.

Nagranie jest szokujące.Widać na nim związaną świnię, którą przywiązaną do kija dwaj mężczyźni wnoszą na szczyt wieży. Tam zwierzę przywiązują do liny bungee i zarzucają z 68 metrów wysokości. W tle słychać kwik.

Zdarzenie to miejsce 18 stycznia w parku rozrywki w Chongqing w Chinach. Było kulminacją imprezy promującej nową atrakcję – skoki na bungee.

Po ujawnieniu nagrania w internecie na dyrekcję parku rozrywki posypały się gromy. Ta w odpowiedzi wydała oświadczenie, że przyjmuje na siebie wszelką krytykę.

„Wulgarna taktyka marketingowa”, „Ludzie to najgorsze świnie”, „Ludzie są gorsi od zwierząt”, „Zabijanie zwierząt dla konsumpcji, a zabijanie ich dla rozrywki – to dwie różne rzeczy” – tego typu komentarze pojawiły się w mediach społecznościowych.

Cytowany przez BBC wiceszef organizacji broniącej praw zwierząt PETA, Jason Baker twierdzi, że świnie odczuwają ból i strach tak samo jak ludzie.

Lokalne media napisały, że po wszystkim ważąca 75 kg świnia trafiła do rzeźni.

Okrucieństwo wobec zwierząt nie jest w Chinach karane prawnie.

 

 

Źródło: CNN
0 0 votes
Article Rating