NASA po raz kolejny dostarcza nam piękne widoki. Zobaczcie niezwykłe timelapse z przelotu nad Ameryką Południową, Włochami i Afryką stworzony przez członków Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 Międzynarodowa stacja kosmiczna (ISS)

Pracownicy ISS po raz kolejny chcą dzielić się z Ziemianami widokami, które mogą podziwiać podczas pracy na kosmicznej platformie.

 

Największy kosmiczny projekt

ISS jest największym w historii międzynarodowym projektem kosmicznym, uważanym za cud inżynierii. Od 2000 roku pozwala realizować marzenie o stałej obecności w kosmosie, a do tego przyczynia się do ulepszenia życia na Ziemi, wspomagając rozwój medycyny, technologii i różnych dziedzin nauki. Łączy nie tylko rywalizujące nieraz w historii USA i Rosję, ale też naukowców i inżynierów z kilkunastu innych krajów

Ekspedycja 1, czyli pierwsza załoga, która miała zamieszkać na pokładzie stacji wyleciała w kosmos 31 października 2000 roku. Należeli do niej Bill Shepherd z NASA oraz Rosjanie Siergiej Krikalow i Jurij Gidzenko. Ich przybycie na ISS 2 listopada zapoczątkowało trwającą do dziś stałą obecność ludzi w kosmosie.

Trwa 42. ekspedycja ISS. Rozpoczęła się 10 listopada 2014 roku. Bierze w niej udział 6 astronautów.

Ameryka Południowa

Karaiby

Włochy

Afryka

 

Źródło: tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating