Od połowy marca serwis LosyZiemi funkcjonuje w trybie „awaryjnym” – jeśli tak to można nazwać. Piszę dla Was ważne i ciekawe informacje, ale jest ich bardzo mało. Dostajecie informacje odnośnie aktywności Słońca, burz geomagnetycznych i jonosferycznych oraz okresów ze wzrostem aktywności sejsmicznej i wulkanicznej. Od tego czasu bardzo wiele osób pisało do mnie prośby o wznowienie działania serwisu, żeby było tak jak kiedyś. Tym samym chciałbym podziękować, za bardzo wiele miłych słów.

Minęły dwa miesiące i postanowiłem zapytać Was, czy naprawdę chcielibyście, żeby wznowić funkcjonowanie serwisu LosyZiemi, czy zostawiamy tak jak jest. Jeśli wybierzecie opcję, żeby zostawić tak jak jest, wkrótce całkowicie znikną publikacje – nie będę miał możliwości pisania.

Jeśli ankieta wykaże, że chcecie wznowienia publikacji, to zbiórki darowizn będziemy robić w cyklu miesięcznym. Z racji tego, że serwer jest darmowy, zbiórki byłyby mniejsze. Jeśli zbiórki „nie wypalą”, to po prostu zakończę pisanie i nikt nie będzie poszkodowany.

W ostatnich dwóch miesiącach dwie osoby zgłosiły się do pisania w LosyZiemi. Pierwsza z tych osób nie była w stanie nawet rozpocząć pisania, druga zrezygnowała w połowie pisania pierwszego artykułu. Jeśli jednak znajdą się chętne osoby, które chciałyby pisać, to zapraszam. Jeśli dana osoba będzie się nadawać, za swoje pisanie dostanie zapłatę z comiesięcznych zbiórek.

Jeśli wznowimy działanie, to nie wiem jeszcze, czy będziemy blokować dostęp do serwisu osobom, które nie będą dokładały się do utrzymania, czy wolny dostęp zostawimy dla wszystkich. Jeśli w ankiecie wybierzecie opcje, że będziemy blokować dostęp, to będziemy musieli stworzyć grupę osób, która w zamian za utrzymanie serwisu, otrzyma ważne i istotne informacje. W takim przypadku zrobimy drugą ankietę, w której zadeklarujecie się, że chcecie być w tej grupie.

Jeśli serwis zacznie znów funkcjonować, to znów będzie dostępny SOSms – System ostrzeżeń w formie SMS’ów, o który tak wiele pytacie. Tylko trzeba będzie ustalić nowe zasady.

0 0 votes
Article Rating