W pobliżu filipińskiej plaży odnaleziono truchło dziesięciometrowego morskiego „potwora„. Wciąż nie ustalono, do jakiego należy gatunku.

Niezidentyfikowana maszkara dryfowała w ostatni czwartek w płytkich wodach w pobliżu wioski Combadao. Filipiński fotograf Jun Capistrano uwiecznił chwile, gdy monstrum wyciągane jest na brzeg przez mieszkańców.

Trupi fetor

Pracownikom Urzędu ds. Rybołówstwa i Zasobów Wodnych nie udało się zidentyfikować gatunku zwierzęcia. Stworzenie znajdowało się w wodzie od dłuższego czasu, o czym świadczy stopień rozkładu oraz odór towarzyszący jego zwłokom.

Władze pobliskiego miasta Maasin postanowiły, że truchło należy holować aż do plaży. Stworzenia nie dało się pogrzebać z uwagi na jego ogromne rozmiary – miało niemal dziesięć metrów długości i metr szerokości. Fetor był na tyle intensywny, że stanowił zagrożenie dla zdrowia zebranych wokół stworzenia ludzi. Władze próbowały zwrócić stworzenie morzu.

Potwory i spółka

Co jakiś czas na plażach lub w przybrzeżnych wodach odnajduje się niezwykłe stworzenia. Niektóre z nich okazują się po bliższych studiach po prostu zdeformowanymi przedstawicielami znanych nauce gatunków.

Obecności w naturze niektórych stworzeń nie obserwowano przez całe stulecia, więc gdy wypływają na powierzchnię – żywe lub martwe – środowiska naukowe i media reagują ze szczególnym ożywieniem. Część gatunków żyje tak głęboko pod wodą, że samo ich odnalezienie graniczy z cudem.

Do dziś nie zidentyfikowano stworzenia, które odłowiono w marcu 2016 roku w pobliżu Meksyku. Inny, wyjątkowo groteskowy stwór został wyrzucony na brzeg Texas City przez huragan Harvey – jak się okazało, był to wyjątkowo rzadki okaz węgorza.

 

Źródło: CNN Philippines, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating