Cztery osoby zginęły we wtorek w największym parku rozrywki w Australii – poinformowała policja.

coomera-australia-w-najwiekszym-parku-rozrywki-zginely-4-osoby

Do wypadku doszło w parku rozrywki Dreamworld w Coomera w Australii na kolejce, która symuluje spływ górską rzeką.

Policja poinformowała, że ofiary to trzej mężczyźni i kobieta, wszyscy w wieku powyżej 25 lat. Portal 9news.com.au podaje, że wszyscy najprawdopodobniej byli członkami jednej rodziny.

– Policja została wezwana na miejsce w Coomera ok. godz. 14.20 po doniesieniach o wielu osobach rannych  – poinformowała policja.

Australijski portal podaje, że awarii miały ulec taśmy transmisyjne, do których przymocowane są sześcioosobowe pontony. Zdjęcia z drona – jak pisze 9news.com.au – sugerują, że jeden z pontonów wyrwał się z mocowań i przewrócił na taśmę.

„Zobaczyliśmy nad głowami śmigłowce”

W wyniku wypadku kilka osób zostało uwięzionych na kolejce.

– Niedługo przed tym, jak my jeździliśmy tą kolejką, władze zaczęły zamykać park i zobaczyliśmy nad głowami śmigłowce – powiedział portalowi mężczyzna, który we wtorek odwiedził park. – Kiedy wychodziliśmy, usłyszeliśmy, że matka i ojciec oraz wujek zostali poważnie ranni i mogli nawet umrzeć – dodał.

Według regulaminu parku rozrywki Dreamworld, kolejką mogą jeździć dzieci w wieku powyżej 2 lat. Dzieci w wieku 2-4 lat muszą jednak znajdować się pod opieką dorosłej osoby.

 

Źródło: Reuters, 9news.com.au, tvn24.pl
0 0 votes
Article Rating