Dziewięć osób, w tym sześciu członków jednej rodziny zostało porwanych przez wodę po powodziach, które wystąpiły w wyniku gwałtownych ulew we wsi Visoor w pobliżu miasta Panruti w powiecie Cuddalore w poniedziałek. Liczba ofiar w incydentach związanych z intensywnymi opadami deszczu w Cuddalore wzrosła do 13.

Indie - Uttarakhand - Świątynia

Uttarakhand pod wodą w 2013 r. Powodzie i podtopienia niszczą efekty wielu lat pracy lokalnych mieszkańców.

Personel służb ratunkowych i strażacy wyłowili ciała i wysłali je w celu wykonania sekcji zwłok do rządowego szpitala w Cuddalore.
Według lokalnych źródeł, Selvi, członkini kolonii w Visoor, spała w swojej krytej strzechą chacie z dziećmi: Śiwą, Veeramuthu, Bhavani, Marimuthu i Dinesh, kiedy zostały zmyte w powodzi. Pichaimmal, Perumal i Natesan, którzy przebywali w sąsiednim domu, również zostali porwani przez wodę.
Źródła oficjalne podały, że kryte strzechą chaty znajdowały się pomiędzy dwoma strumykami. Poziom wody w wyniku obfitych opadów deszczu nagle wzrósł, gwałtownie spiętrzył wodę w potokach i woda porwała z prądem dwa domy.

Birma, Indie, Nepal - Deszcze monsunowe zabiły co najmniej 96 osób -7

W sierpniu powodzie spowodowane monsunem zabiły prawie 100 osób

W innym wypadku, Bhoomika (10 lat), córka Manickavela, również została zmyta w powodzi w Koranapattu. Źródła podają, że Bhoomika wraz z jej rodzicami pochodzącymi z Pillayarkuppam odwiedzała dom babci, kiedy została porwana przez wodę. Manickavel i miejscowi mieszkańcy próbowali ratować Bhoomikę, jednak na próżno.

Birma, Indie, Nepal - Deszcze monsunowe zabiły co najmniej 96 osób -5

Potoki rwącej wody podmywają fundamenty i wywołują osunięcia gruntu

 

Ratownicy i strażacy ciągle usuwają szkody spowodowane przez gwałtowną powódź. W związku z podtopieniami, osuwiskami ziemi, zalaniem pól uprawnych i skażeniem studni indyjskie władze przyślą służby inżynieryjne w celu odbudowania zniszczeń i przywrócenia porządku w zalanych miejscowościach.

Indian people gather at the site of a road accident on the Hardiwar-Mana national highway, in northern Indian state of Uttarakhand, India, Monday, June 17, 2013. Torrential rain and floods washed away buildings and roads, killing at least 23 people in the northern Indian state of Uttarakhand, officials said Monday. (AP Photo)

Powódź - Indie -1 Muszą być świeże zdjęcia -4 Muszą być świeże zdjęcia -3

Tagi: ulewne deszcze, powodzie, Indie, Cuddalore, podtopienia, osuwiska, osunięcia ziemi
Źródło: thehindu.com
0 0 votes
Article Rating