Około 60 Brytyjczyków i Irlandczyków zostało przeniesionych do innych hoteli na Cyprze po tym, jak gang przebrany za kelnerów próbował wciągnąć kilkoro dzieci do samochodu – podaje „Independent”.

Cypr - Kurort Protaras

Wszyscy turyści to klienci popularnego na Wyspach biura podróży Thomas Cook. Zakwaterowani byli w jednym z hoteli na Cyprze w miejscowości Protaras.

Turyści zaalarmowali obsługę hotelu i rezydenta, że obce osoby w strojach kelnerów próbowały wciągnąć do samochodów troje małych dzieci, wszystkie w wieku poniżej 10 lat. Turyści zażądali przekwaterowania do innych hoteli, część zażądała powrotu do domu. W sumie chodzi o 60 osób, spędzających urlop w jednym hotelu.

 

Chcieli uprowadzić dzieci

Greg Leford, który wypoczywa na Cyprze z rodziną powiedział dziennikowi „Daily Record”, że obsługa hotelu stwierdziła, że był to gang Rumunów. Do ataku na dzieci miało dojść we wtorek. – Rumuńska para prowadziła dwoje dzieci do zaparkowanego samochodu, inna czekała w pogotowiu z trzecim dzieckiem pod ścianą – powiedział gazecie mężczyzna.

Całe zdarzenie wydało się podejrzane jakiejś osobie, która zatrzymała rzekomych porywaczy.

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani i przekazani policji, trzeci mężczyzna uciekł.

Turyści twierdzą, że grupa ok. 10 osób narodowości rumuńskiej była widziana w rejonie hotelu. Filmowali i robili zdjęcia kilka dni przed usiłowaniem porwania.

0 0 vote
Article Rating