Od rana mieszkańcy Cypru są pozbawieni prądu. W jednej z elektrowni doszło do awarii, co doprowadziło do wyłączenia energii elektrycznej na całej wyspie. Specjaliści prowadzą prace nad usunięciem usterki i przywróceniem dostaw energii.

Na Cyprze od rana nie ma prądu. Awaria w jednej z elektrowni doprowadziła do wyłączenia całej sieci energetycznej na wyspie – poinformował rzecznik firmy, będącej największym dostawcą energii na Cyprze.

Wyspa bez energii

Elektrownia Dhekelia leży na wschodzie wyspy, jednak usterka wywołała reakcję łańcuchową, w wyniku której przestały działać prawie wszystkie generatory, również w innej elektrowni, pozbawiając całą wyspę prądu.

Firma Cypryjski Urząd Energetyki, która jest właścicielem Dhekelii podaje, że nie są jeszcze znane przyczyny awarii. Pracownicy firmy próbują jak najszybciej ustalić wadliwy element i go usunąć. Wkrótce dostawy energii powinny zostać przywrócone.

W cypryjskich miastach nie działa m.in. sygnalizacja świetlna. Rano policja nie odnotowała większych problemów na drogach.

 

Źródło: PAP, tvn24.pl
0 0 votes
Article Rating