Silne burze, które przeszły w nocy nad południowymi i zachodnimi Czechami, wyrządziły spore szkody u naszych południowych sąsiadów. Nieprzejezdnych jest kilka linii kolejowych, a poruszanie się po drogach utrudnia osuwająca się ziemia i błoto. W Pilźnie zalanych zostało kilka ulic wraz zaparkowanymi na nich samochodami, a koło Strakonicka piorun uderzył w gazociąg.


Piorun uszkodził gazociąg koło miejscowości Chrastowice. Gaz się zapalił, ale nikomu na szczęście nic się nie stało. Ulewy pustoszyły Czeskie Budziejowice i okolice miasta na południu Czech. Zalane zostały sklepy, garaże i piwnice wielu domów. Strażacy interweniowali ponad 70 razy, także usuwając powalone drzewa z dróg. Największe szkody nawałnice wyrządziły w miejscowości Hrdejowice, gdzie centrum wioski zamieniło się w staw. Pod wodą znalazło się około 20 domów.

Pozalewane drogi i tory

Nocne burze wyrządziły spore zniszczenia także na liniach kolejowych i drogach. W rejonie Pilzna wiele traktów kolejowych jest zablokowanych z powodu leżących na torach powalonych przez wichurę drzew. Pociągi stanęły także z powodu awarii zasilania i pozrywanych linii energetycznych.

Po zderzeniu pociągu osobowego z drzewem zablokowany jest ruch kolejowy między Zbraslawicami a Zruci nad Sazawą. Także koło Pragi po zderzeniu z drzewem wykoleił się pociąg. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Wiele dróg jest nieprzejezdnych z powodu stojącej na nich wody lub warstwy błota.

W Pilźnie zalanych zostało kilka ulic wraz z zaparkowanymi na nich samochodami. Osuwająca się ziemia zablokowała drogę nr 27 w okolicy Tremoszna. Na wielu innych drogach ruch jest utrudniony z powodu stojącej na jezdni wody lub grubej warstwy błota.

 

Źródło:orlicky.net, in-pocasi.cz,  rmf24.pl
0 0 votes
Article Rating