Niektóre zachowania zwierząt wciąż pozostają dla człowieka w sferze tajemnic. Mimo postępu, jaki wciąż dokonuje się w nauce i opracowania rozmaitych teorii, wiele zwierząt potrafi reagować w niektórych sytuacjach w sposób, który dla przedstawicieli Homo sapiens jest niezrozumiały, a zdaniem niektórych ma nawet znamiona zjawiska paranormalnego.

Niezwykłe zjawisko zdumiało naukowców (fot. AFP)

Do grupy takich zachowań można z pewnością zaliczyć tajemniczą aktywność ryb różnych gatunków, które gromadnie podpłynęły do jednej z plaż w Acapulco. Wszystko to działo się w czasie, gdy w mieszkańcy Japonii zmagali się z wielkim żywiołem.

(fot. AP)

Plażowicze przebywający w ostatni weekend w meksykańskim kurorcie byli świadkami niezwykłego zdarzenia. W czasie, kiedy większość z nich w najlepsze wypoczywała, do brzegu podpłynęły olbrzymie ławice ryb. Podczas gdy w Kraju Kwitnącej Wiśni walczono z niszczycielskim żywiołem, tysiące sardynek, sardeli i makreli pojawiły się dosłownie kilka metrów od brzegu. Wg obserwatorów, grupa w której znajdowały się zwierzęta była tak zwarta, że z niewielkiej odległości ławice przypominały plamę oleju.

(fot. Reuters)


Oprócz wielu gapiów, na miejscu pojawili się też natychmiast wędkarze i rybacy, którzy bez żadnego dodatkowego osprzętu mogli nabierać ryby do wiadra – poinformował dziennik „Daily Mail”.

Choć zdaniem świadków wydarzenia w Acapulco miały ścisły związek z trzęsieniem ziemi oraz z tsunami, które nawiedziło Japonię, naukowcy starają się dość ostrożnie podchodzić do sprawy.

„Zjawiska te zaliczają się do kategorii, które ludzie uwielbiają łączyć ze sobą, ale na razie trudno wyrokować” – powiedział Rich Briggs z U.S. Geological Survey. „Tsunami może wprawdzie zmieniać lokalne prądy, ale trudno być pewnym zasadności takiego powiązania”.

W zeszły wtorek, w jednym z kalifornijskich portów, odnaleziono miliony śniętych ryb. Co ciekawe, były to także sardele. Olbrzymie ilości martwych zwierząt wypłynęły w okolicy miejscowości Redondo Beach, 12 kilometrów na południe od Los Angeles.

Naukowcy nie potrafili wyjaśnić incydentu, który odnotowano w Kalifornii. „Na razie nie ma śladów żadnych toksyn, które teoretycznie mogłyby spowodować pogrom” – mówił niedawno Bill Workman, jeden z lokalnych urzędników.

Źródło: http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,page,2,title,Czy-zwierzeta-przeczuwaly-japonski-kataklizm-Naukowcy-zdumieni,wid,13221689,wiadomosc.html

0 0 votes
Article Rating