Śnieżyce uderzyły w Danię. Śnieg zaczął intensywnie padać na południu kraju, ale w ciągu kilku godzin strefa opadów rozciągnęła się na większość regionów. „The Copenhagen Post” pisze, że zima „wraca ze zdwojoną siłą”.

Gruba warstwa śniegu przykryła już m.in. południową Jutlandię, wyspy Fionię i Lolland. W poniedziałek rozpadało się na południu kraju, ale chmury śniegowe szybko opanowały znaczną część kraju.

Śnieg i silny wiatr

W Danii silnie wieje już od soboty i synoptycy prognozują, że porywiste wiatry nie ustąpią w najbliższych dniach. Do tego dojdą intensywne opady śniegu. Do wieczora w poniedziałek może spaść 5-10 cm białego puchu. Jednak według prognoz najgorsze dopiero przed Duńczykami. Najwięcej białego puchu spadnie we wtorek. Ulice może przykryć nawet 20-centymetrowa warstwa śniegu. Intensywne opady śniegu ustąpią późnym wieczorem we wtorek.

Śnieżny paraliż

Stacje pogotowia Falk w Danii są w gotowości dzięki sprzętowi użyczonemu przez armię. Falk zarządza karetkami pogotowia, wozami strażackimi i świadczy usługi pomocy drogowej.

Źródło: The Copenhagen Post, ENEX, , tm
0 0 votes
Article Rating