Trzej mężczyźni ubiegający się o azyl w Danii zostali oskarżeni o molestowanie seksualne 16-latki. Do napaści na nią miało dojść w czasie festiwalu muzycznego na wyspie Fionia w Danii.

Langelandsfestival

Langelandsfestival

Duńska policja podała, że 16-latka była jedną z dziewięciu młodych kobiet, które zgłosiły na policji to, że były molestowane seksualnie w czasie festiwalu Langelands. Jedna z kobiet zgłosiła, że została zgwałcona przed dwóch mężczyzn.

Koncert Wafande na Langeland Festival 2016

Koncert Wafande na Langeland Festival 2016

Dwaj rzekomi gwałciciele zostali wypuszczeni przez policję po spędzeniu nocy na komisariacie.

Trzej mężczyźni usłyszeli zarzut molestowania seksualnego. Mieli obściskiwać i obmacywać 16-latkę w piątek w czasie pierwszego dnia festiwalu.

 

Organizator: porażka ośrodka

Organizator festiwalu Allan K. Pedersen oświadczył, że zarządca pobliskiego centrum azylowego, w którym mieszkają uchodźcy, zapewnił ich, że będzie pilnował swoich podopiecznych. Stwierdził jednak, że obietnica nie została dotrzymana.

– Uświadomiliśmy sobie to, kiedy skontaktowaliśmy się z centrum, by odebrali swoich podopiecznych. Nie potrafili nam powiedzieć, ilu chłopców właściwie znajduje się na terenie ich ośrodka. Nie wiedzieli. Według mnie dają im zbyt dużą swobodę – powiedział w rozmowie z duńską telewizją DR.

 

„Nie możemy ich zamknąć”

Zarządca ośrodka Sisi Eibye powiedziała, że zachowanie jej podopiecznych było „całkowicie nie do zaakceptowania”, ale ani ona, ani jej pracownicy nie mają prawa zatrzymywać lub karać osób starających się o azyl.

– Nie mamy prawa. Wszystko co możemy zrobić to złożyć doniesienie na policji, jeśli chłopcy znikną na co najmniej jeden dzień. Nie możemy ich tutaj zamknąć – powiedziała.

 

Źródło: The Local, tvn24.pl
0 0 vote
Article Rating