Co najmniej 11 osób zginęło w samobójczym ataku dokonanym przed dwie kobiety w wiosce Dar, w stanie Adamawa, na północnym wschodzie Nigerii – poinformowały w niedzielę policja i władze lokalne.

Dar, Nigeria - Samobójczy atak dwóch kobiet, nie żyje 11 osób

Kobiety wysadziły się w powietrze po tym jak mieszkańcy wioski schronili się w buszu, po wcześniejszym ataku dokonanym najprawdopodobniej przez islamistów z radykalnego ugrupowania Boko Haram. Według rzecznika policji stanowej Othmana Abubakara, kobiety z przymocowanymi do ciała ładunkami wybuchowymi zmieszały się z tłumem, po czym odpaliły ładunki. Do pozostałych przy życiu otworzyli ogień towarzyszący im uzbrojeni osobnicy.

Foto: AFP

Foto: AFP

Samobójcze ataki z wykorzystaniem ładunków wybuchowych stały się preferowanym sposobem walki islamistów z Boko Haram. Ataki mają na celu spowodowanie jak największej liczby ofiar wśród ludności cywilnej.  Według niepełnych danych tylko od początku października zginęło w Nigerii ponad 100 osób.

Od maja br. kiedy władzę objął nowy prezydent Muhammadu Buhari śmierć poniosło 1370 osób.

Boko Haram dąży do utworzenia na północnym wschodzie Nigerii państwa wyznaniowego, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

Źródło: interia.pl
Tagi: zamach samobójczy, dwie kobiety, 11 ofiar, Nigeria, Dar, Boko Haram
0 0 votes
Article Rating