Dwa samoloty niemieckiej sportowej formacji lotniczej Grasshoppers zderzyły się w niedzielę w powietrzu podczas pokazów w północnej Szwajcarii. Zginął jeden z pilotów – poinformowała szwajcarska policja.

Dittingen, Szwajcaria - Dwa samoloty zderzyły się na pokazie lotniczym

Według szwajcarskich mediów drugi lotnik uratował się na spadochronie. Odbywające się na lotnisku w Dittingen koło Bazylei pokazy zostały po wypadku przerwane.

Jak podał lokalny dziennik „Basellandschaftliche Zeitung” do kolizji doszło gdy zespół trzech samolotów wykonywał zakręt. Jedna z maszyn uderzyła w ogon drugiej. Jeden z samolotów spadł na stodołę pośrodku wioski Dittingen, ale brak doniesień, by ktokolwiek na ziemi ucierpiał. Trzeci samolot krążył najpierw nad miejscem wypadku, a potem wylądował.

Dittingen, Szwajcaria - Dwa samoloty zderzyły się na pokazie lotniczym -1

Na stronie Grasshopers na Facebooku poinformowano, iż zaplanowany na 10 minut pokaz, który miał zaprezentować „pełną gamę” pilotażu samolotów ultralekkich, wykonywały trzy maszyny Ikarus C42. Zespół Grasshoppers powstał w sierpniu 2011 roku i ma swą siedzibę na lotnisku w Eschbach na południowym zachodzie Badenii-Wirtembergii.

Dittingen, Szwajcaria - Dwa samoloty zderzyły się na pokazie lotniczym -3

Kolejny wypadek

To kolejny wypadek na pokazach lotniczych, do jakiego doszło w ten weekend w Europie. W sobotę kilkanaście osób zginęło w pobliżu Brighton po tym jak wojskowy samolot rozbił się podczas airshow. Maszyna spadła na drogę.

Dittingen, Szwajcaria - Dwa samoloty zderzyły się na pokazie lotniczym -2

Źródło: PAP, tvn24
0 0 votes
Article Rating