Boston Dynamics, to firma którą do tej pory kojarzy już większość fanów nowych technologii, która aktualnie należy do koncernu Alphabet (wiecie, do Google’a) i wciąż tworzy nowe roboty. Oto ich najnowsze dzieło – SpotMini.

<> on April 28, 2016 in Wolfsburg, Germany.

SpotMini przypomina trochę malutką żyrafę i został stworzony z myślą o wykonywaniu za nas najprostszych domowych obowiązków – potrafi wstawić naczynia do zmywarki, czy przynieść nam puszkę napoju.

 

Nowa zabawka Boston Dynamics waży niecałe 30kg (29,5) i potrafi funkcjonować całe 90 minut zanim trzeba podłączyć go do ładowarki. SpotMini został wyposażony w całą masę czujników, które pomagają mu (dosłownie) odnaleźć się w przestrzeni oraz algorytmy pozwalające na niewielką autonomiczność podczas wykonywania wskazanych obowiązków (aczkolwiek bez poleceń wydawanych przez człowieka jeszcze się nie obejdzie).

SpotMini -4

To oczywiście kolejna „wersja demonstracyjna”, dzięki której Boston Dynamics chce pochwalić się opracowaną do tej pory technologią. Niewykluczone jednak, że mieliśmy właśnie przyjemność obejrzeć jeden z pierwszych prototypów robota domowego, który pojawi się w naszych mieszkaniach w przeciągu kilku, bądź kilkunastu następnych lat.

SpotMini -3 SpotMini -2

Źródło: chip
0 0 votes
Article Rating