Miastem Dongying w prowincji Szantung wstrząsnęła potężna eksplozja, a nad tamtejszymi zakładami chemicznymi unosi się gęsty dym. To kolejna potężna eksplozja w Chinach, do której doszło w ostatnich tygodniach.

Dongying, Chiny - Potężna eksplozja w zakładach chemicznych -1

Do wybuchu doszło około godziny 23.30 czasu lokalnego (17.30 czasu polskiego) w strefie przemysłowej Lijin w mieście Dongying w północno-wschodnich Chinach. Nad tamtejszymi zakładami chemicznymi najpierw pojawiły się wysokie na wiele metrów płomienie, a następnie nastąpiła pojedyncza, potężna eksplozja.

O wybuchu jako pierwsza poinformowała w internecie chińska państwowa gazeta „People’s Daily”. Jak dotąd brak jednak jakichkolwiek informacji na temat rannych lub zabitych. Według świadków nad miejscem zdarzenia wciąż unosi się gęsty dym.

Dongying, Chiny - Potężna eksplozja w zakładach chemicznych -2

Kolejna eksplozja w Chinach

Dongying jest liczącym ponad 300 tys. mieszkańców ważnym ośrodkiem przemysłu wysokich technologii, maszynowego, budowlanego oraz petrochemicznego.

To już trzecia potężna eksplozja, do której doszło w ostatnich tygodniach w Chinach. Przed tygodniem osiem osób zostało rannych w wybuchu w zakładach chemicznych w innej części prowincji Szantung.

Z kolei 12 sierpnia miała miejsce poczwórna eksplozja w porcie w mieście Tiencin, w której zginęło co najmniej 145 osób, a setki innych zostały ranne. Wybuch był tak potężny, że odnotowały go sejsmografy, a także był widoczny przez satelity.

Źródło: China Daily, Reuters, Mirror, tvn24
0 0 votes
Article Rating