Do polskich sklepów trafiła właśnie mobilna drukarka zdjęć wykorzystująca papier HP Zink o wymiarach 5 x 7,6 cm, który sprawia, że fotografie są nie tylko odporne na wilgoć, rozdzieranie czy rozmazywanie, ale jednocześnie pełnią także funkcję naklejek, którymi można udekorować torbę czy laptopa.

HP Sprocket ma tak kompaktowe wymiary jak smartfon (116 x 75 x 23 mm), dzięki czemu nie zajmie w torebce czy plecaku dużo miejsca. Urządzenie pracuje w oparciu o technologię Zero Ink, czyli podgrzewania kryształowych barwników występujących na specjalnym papierze przez co nie wymaga uzupełniania klasycznym atramentem.

Użytkownik musi jedynie pamiętać o uzupełnianiu papieru. Pakiet 20 arkuszy kosztuje w polskich sklepach 39,90 zł (1,99 zł za zdjęcie). Nie jest to mało, ale musimy pamiętać, że Zink Photo Paper jest bardziej trwały od tradycyjnego papieru fotograficznego oraz posiada odklejany tył, dzięki czemu wydrukowane zdjęcia wykorzystamy też jako naklejki.

Fotografie możemy przylepić w dowolne miejsce

Z urządzeniem współpracuje dedykowana, bezpłatna aplikacja mobilna HP Sprocket App, która pozwala upiększać i personalizować fotografie na smartfonie dodatkowymi filtrami, emotikonami, ramkami czy własnymi rysunkami. Po powiązaniu jej z Instagramem czy Facebookiem będzie ona również w stanie zaciągnąć zdjęcia z serwisów społecznościowych i wysłać je do drukarki bezprzewodowo. HP Sprocket jest kompatybilna zarówno ze smartfonami z systemem iOS jak i Android. Cena drukarki to 599 zł. W komplecie znajdziemy 10 arkuszy papieru.

HP to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne, które zostało założone w 1939 roku. Obecnie jest to jeden z największych producentów komputerów PC na świecie (22,8% rynku według danych IDC z II kwartału 2017 r.).

 

Źródło: chip
0 0 votes
Article Rating