Tragedia w miejscowości Dzierzgów w powiecie łowickim w Łódzkiem – nie żyje 16-letnia dziewczyna. Mimo natychmiastowej pomocy, udzielonej przez świadków i służby medyczne, nastolatki nie udało się uratować. Policja w tej sprawie zatrzymała już 22-letniego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w sobotę 18 lipca około godziny 14:00, kiedy 16-letnia dziewczyna kosiła trawę, przyszedł do niej 22-letni znajomy z sąsiedniej miejscowości. Nagle wyjął nóż zadając liczne uderzenia, potem uciekł w stronę pobliskiego lasu. Na miejscu porzucił narzędzie zbrodni.

Świadkami ataku byli domownicy – brat ofiary, ojciec i babcia. Natychmiast wezwano pomoc, ale nastolatki nie udało się uratować.

Mężczyzna został zatrzymany kilometr dalej, szedł zakrwawiony drogą. Był trzeźwy, pobrano od niego krew, żeby wykonać badania na obecność środków odurzających. Na miejscu czynności wciąż prowadzi policja i prokuratura.

Według nieoficjalnych informacji, sprawcą zbrodni był były chłopak ofiary.

Sąsiedzi mówili, że już wcześniej rodzina miała dostać list z pogróżkami. Eryk (22 l.) mieszkał w sąsiedniej wsi. W zeszłym roku spotykali się z Karoliną, ale dziewczyna przestała być nim zainteresowana. On nie mógł tego przeboleć. W sobotę przyszedł do niej. Karolina zdążyła skosić trawnik i zaczęła zwijać kabel od kosiarki. Po krótkiej wymianie zdań chłopak wyciągnął nóż i był jak w amoku. Dźgał ją po klatce piersiowej, brzuchu, rękach. I uciekł w stronę lasu. Rodzina zaczęła ją reanimować. Jeszcze czuć było puls, ale nie udało się. Karolina zmarła na miejscu.

Jak informuje prokuratura, napastnik był trzeźwy. Pobrano od niego krew, by przebadać ją pod kątem obecności środków odurzających. Aktualnie trwają czynności na miejscu zdarzenia.

Średniej siły oddziaływania magnetyczne planet wystąpią między 16-20 lipca, z silnymi szczytami 17 i 19 lipca

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating