Astronauta Scott Kelly od ponad 200 dni dokumentuje swój pobyt na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i zamieszcza w serwisach społecznościowych zapierające dech w piersiach zdjęcia. Przez jedno z nich w internecie zawrzało.

 ISS - Objekt - odbicie od szyby -4

Zdjęcie astronauty, które pojawiło się w sieci 16 listopada, udostępniło wiele osób. Spekulowano na temat niezwykłego obiektu, znajdującego się w prawym górnym rogu fotografii.

ISS - Objekt - odbicie od szyby

Sam Kelly w swoim wpisie nie wspominał nic o dziwnym obiekcie.

„Dzień 233. Pewna #gwiazda nad południowymi Indiami. #Dobranoc ze Stacji Kosmicznej! #RokWKosmosie” – brzmiał tweet astronauty.

ISS - Objekt - odbicie od szyby -2

Czym jest tajemniczy obiekt?

Tajemniczy obiekt jest najprawdopodobniej odbiciem, znajdującego się na stacji kosmicznej systemu obserwacji Ziemi o wysokiej jakości (ang. High-Definition Earth Viewing system), donosi „Forbes”.

ISS - Objekt - odbicie od szyby -3

„Może to być prawie wszystko”

Fizyk teoretyczny Michio Kaku twierdzi, że samo zaobserwowanie niezwykłego obiektu nie oznacza, że jest on rzeczywiście czymś nadzwyczajnym.

– Relacje naocznych świadków nie są wystarczające. Nawet fotografia może być rozmazana. Może to być prawie wszystko – powiedział Kaku serwisowi CBS News.

 

 

Źródło: weather.com, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating