Rekin zaatakował czeskiego turystę w egipskim kurorcie. 41-latek przyjechał tam na wakacje z żoną i dziećmi. Informacje o tragedii potwierdziło MSZ w Pradze.

Do zdarzenia doszło w piątek, 3 sierpnia. Według informacji przekazanych przez czeskie media, mężczyzna pływał u wybrzeży kurortu Marsa Alam.

Na wakacje wykupione w biurze turystycznym wybrał się z żoną i dziećmi. Ci – jak podają lokalne media – wrócili już do kraju. Zwłoki mężczyzny do Czech zostaną przetransportowane w ciągu najbliższych dni.

Na miejscu zdarzenia trwa policyjne śledztwo strony egipskiej. W tym czasie turyści nie mogą korzystać z plaży.

Szczątki na plaży

Pierwsze doniesienia o ataku pojawiły się w piątek wieczorem, kiedy na plaży w kurorcie Marsa Alam znaleziono fragment ludzkiego ciała. Dopiero potem odnaleziono zwłoki mężczyzny. Nie wiadomo, w jakim były stanie.

Informacja o tragicznym odkryciu została podana prze lokalne, egipskie media, jednak szybko z nich zniknęła – pisze portal egyptianstreet.

Prasa w Egipcie jest w większości kontrolowana przez rząd, a temu zależy na pozytywnym wizerunku kraju w oczach turystów, którzy stanowią tam jedno z podstawowych źródeł dochodu. Tego typu szokujące zdarzenie mogłoby odstraszyć potencjalnych odwiedzających.

Marsa Alam to jeden z najbardziej obleganych turystycznie – obok Sharm El Sheikh i Hurghady – kurortów w kraju piramid.

Marsa Alam to popularny kurort turystyczny w Egipcie

Ataki rekinów

To nie pierwszy atak rekina w Egipcie. Od 2004 roku w ich wyniku zginęły łącznie trzy osoby, a pięć zostało rannych.

Tego typu ataki są jednak stosunkowo rzadkie w Egipcie, choć często wykorzystywane politycznie – zaznacza portal egyptiastreet. W 2010 roku za serię ataków rekinów niektórzy obwiniali Izrael sugerując, że była to próba zdestabilizowania sektora turystycznego w Egipcie. Twierdzeniom tym zaprzeczył jednak sam rząd w Kairze.

Jak dodaje portal, egipskie kurorty nad Morzem Czerwonym są popularne wśród turystów z całego świata, w szczególności wśród urlopowiczów z państw Europy Wschodniej.

 

 

 

Źródło: Egyptianstreets, zpravy.idnes, tvnmeteo

 

0 0 votes
Article Rating