W piątek 7 września, o godzinie 2:12 UTC w Ekwadorze wystąpiło trzęsienie ziemi, którego epicentrum znajdowało się w odległości 94 kilometrów na południe od miasta Ambato. Wstrząsy odczuwalne były w stolicy Ekwadoru – Quito.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 wystąpiło w czwartek w centralnej części Ekwadoru – poinformowała amerykańska Służba Geologiczna (USGS).

 

Odcięci od prądu

Epicentrum znajdowało się w odległości 94 kilometrów na południe od miasta Ambato, a hipocentrum na głębokości 93 kilometrów, jednak patrząc na siłę wstrząsów na powierzchni, można przypuszczać, że była to znacznie mniejsza głębokość.

– Wstrząsy zerwały kable zasilające gospodarstwa domowe. Obszary Puertas Negras, Guano i Chunchi pozbawione zostały prądu – poinformował w oświadczeniu ekwadorski Sekretarz do spraw Zarządzania Ryzykiem. Dodał, że według doniesień doszło do niewielkich zniszczeń w domach i osunięć ziemi. Jedna osoba została ranna.

Trzęsienie ziemi odczuwane w stolicy

– Drżenie ziemi odczuwane było w stolicy oraz w przemysłowym portowym mieście Guayaquil, gdzie ludzie uciekali na ulicę – powiedział świadek w wywiadzie dla agencji informacyjnej Reuters.

Ekwadorski Instytut Geologii stwierdził, że po trzęsieniu ziemi odnotowano pięć mniejszych wstrząsów wtórnych.

 

LosyZiemi – W ciągu 5 dni czekają nas 2 oddziaływania oraz kolejna dziura koronalna na Słońcu

 

 

Źródło: Reuters, USGS, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating