Sztuczna inteligencja to znacznie większe zagrożenie niż Korea Północna – uważa Elon Musk, miliarder i prezes koncernu motoryzacyjnego Tesla.

Elon Musk, miliarder i prezes koncernu motoryzacyjnego Tesla już wielokrotnie ostrzegał ludzkość przed rozwojem sztucznej inteligencji. Tym razem dodał, że zagrożenie SI jest większe niż to, które wynika nuklearnych gróźb ze strony Korei Północnej.

Ostrzeżenie

– Jeśli nie martwicie się bezpieczeństwem sztucznej inteligencji, to powinniście. To znacznie większe zagrożenie niż Korea Północna – napisał na Twitterze szef Tesli Elon Musk i dodał, że skoro samochody, czy i lekarstwa są poddane prawnym regulacjom, to również sztuczna inteligencja powinna im podlegać.

Wpis Muska pojawił się w czasie największego od lat zagrożenia atakiem nuklearnym ze strony Korei Północnej. Reżim rządzony przez Kim Dzong Una przeprowadził już kilka udanych testów jądrowych, co spotkało się z ostrą reakcją prezydenta USA Donalda Trumpa.

 

Nie pierwszy raz

Miliarder już kolejny raz ostrzega przed zagrożeniami związanymi z niekontrolowanym rozwojem sztucznej inteligencji. W lipcu Musk mówił o tym, że SI stanowi „fundamentalne ryzyko egzystencjalne dla całej ziemskiej cywilizacji”. Ryzyko w rozwoju sztucznej inteligencji widzą też m.in. twórca Microsoftu Bill Gates oraz astrofizyk Stephen Hawking.

0 0 votes
Article Rating