Jedna z prowincji w Argentynie w Ameryce Południowej zmaga się z powodzią. Ulewne deszcze doprowadziły do wylania rzek. Wody jest tak dużo, że porywa zaparkowane samochody.

Entre Rios, Argentyna - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -7

Na północy argentyńskiej prowincji Entre Rios, znajdującej się na północnym wschodzie kraju, intensywne opady deszczu doprowadziły do powodzi. W wielu miejscach stoi woda. Pogoda wywołała poważne zniszczenia w miastach La Paz, Federal i Santa Elena.

Entre Rios, Argentyna - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -3

Lokalne media podają, że władze nie określiły jeszcze, jak wielu ludzi zostało dotkniętych przez powódź. Jednak nagranie, na którym widać samochody porywane przez rwący strumień, pokazuje, jak duża jest skala zjawiska.

Ostrzeżenia pogodowe

W związku z trudną sytuacją wydano liczne ostrzeżenia. Argentyńscy meteorolodzy ogłosili 5 kwietnia alarm pogodowy, przestrzegający przed burzami, intensywnymi opadami deszczu, gradem oraz silnym wiatrem. Podają też, że w ciągu tygodnia opady mogą wystąpić także w innych regionach Argentyny

 Entre Rios, Argentyna - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -6 Entre Rios, Argentyna - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -5 Entre Rios, Argentyna - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -4 Entre Rios, Argentyna - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -2 Entre Rios, Argentyna - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi -1
0 0 vote
Article Rating