Cyniczna odpowiedź Jeana Claude’a Junckera na zarzuty w sprawie afery zwanej LuxLeaks. Jest on przekonany, że zostałby szefem Komisji Europejskiej, nawet, gdyby afera była znana przed jego nominacją.

Nowy szef KE Jean Claude Juncker

Dziennikarskie śledztwo ujawniło, że w czasie gdy był premierem Luksemburga, jego kraj zawierał porozumienia z międzynarodowymi koncernami, umożliwiając im niepłacenie podatków w krajach, gdzie prowadziły rzeczywistą działalność. Państwa – w tym Polska – traciły miliardy euro na tym procederze.

Nowy szef Komisji Europejskiej nie wyraził skruchy. Po raz pierwszy publicznie od wybuchu afery odpierał zarzuty. Teoretycznie żałował, że firmy nie płaciły podatku, ale zastosował technikę wciągania wszystkich w sprawę. Jego zdaniem, wiele firm mogło korzystać z legalnego systemu fiskalnego Luksemburga.Jestem politycznie odpowiedzialny za to co działo się w każdym zakątku Wielkiego Księstwa– powiedział, ale o swojej dymisji nawet nie wspomniał.
Jean-Claude Juncker

Ogromny skandal w KE, Urząd Skarbowy w Luksemburgu stworzył raj podatkowy, podpisywał umowy z dużymi światowymi koncernami, dzięki czemu unikali płacenia podatków w krajach rzeczywistej działalności

 

Źródło: rmf24.pl

 

Jean-Claude Juncker, ogromna afera, skandal, szefe Komisji Europejskiej, raje podatkowe, Luksemburg, a huge scandal, scandal, the head of the European Commission, tax havens, Luxembourg.
0 0 votes
Article Rating