Nad północną częścią Włoch, a także nad Wyspami Brytyjskimi i w niedalekiej odległości od Islandii zalegają rozległe niże. Za ich sprawą na zachodzie i na południu naszego kontynentu będą pojawiać się intensywne opady deszczu. Według prognozy, w sobotę w niewielu miejscach Europy pojawi się słońce.

 

Sobota będzie na ogół pochmurna i deszczowa w Europie. Najwięcej opadów pojawi się na zachodzie Europy. – We Francji może spaść nawet 20-30 litrów wody na metr kwadratowy – informuje Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo.Według prognoz, również mieszkańcom Irlandii i zachodniej części Wielkiej Brytanii przydadzą się parasole. Podobnie będzie w krajach Beneluksu, a także w dużej części Niemiec.Intensywne opady spodziewane są też w południowej części kontynentu. – Popada w krajach położonych nad Morzem Śródziemnym, między innymi we Włoszech, w Chorwacji, w Grecji i w Hiszpanii – dodaje prezenter.

W Polsce liczne rozpogodzenia

Czym dalej w głąb kontynentu, tym pojawiać się będzie więcej przejaśnień i rozpogodzeń, choć niewykluczone, że wystąpią także opady deszczu. – Jeżeli już popada to przez moment, na pewno nie przewidujemy ulew – zaznaczył Tomasz Wasilewski.

W Polsce i u naszych południowych sąsiadów warunki atmosferyczne będą znacznie lepsze. Synoptycy zapowiadają, że miejscami niebo się wypogodzi.

Temperatury niemal na całym kontynencie będą wyjątkowo wysokie. Nawet na Półwyspie Skandynawskim. – Na północy kontynentu nie uda się znaleźć zimy. Nawet tutaj temperatura przekroczy zero – zaznaczył prezenter.

Źródło: TVN Meteo
0 0 votes
Article Rating