Nad północnym Atlantykiem, pomiędzy południową Grenlandią a Islandią, formuje się kolejny huragan o imieniu Didi. Powędruje on na południowy-wschód i za trzy doby, to jest w sobotę wieczorem, dotrze do Szkocji.
Prognozowana wartość ciśnienia w centrum huraganu będzie o 5 do 10 hPa wyższa niż huraganu „Christian” ,a więc prędkości wiatru powinna być niższa i nie przekraczać 150km/h.
Uderzy w Szkocję i Norwegię
Trajektoria DIDI również będzie inna. Znad Szkocji przemieści się on na północny wschód, nad Norwegię – tam osłabnie i przekształci się w zwykły niż strefy umiarkowanej.
Silne wiatry także w Polsce
Kraje Europy Środkowej, w tym również i Polska, pozostaną poza strefą huraganu, chociaż w niedzielę prędkość wiatru w porywach przejściowo może na zachodzie kraju osiągać 70km/h.
Źródło: TVN Meteo
Polecane:
Szkocja - Z jeziora Loch Striven wyłowiono skaczącą bombę, leżała na dnie przez 74 lata
Oman i Indie - Zbliża się potężny cyklon tropikalny Nilofar, wystąpi porywisty wiatr i silne opady d...
Meksyk - W południową część Półwyspu Kalifornijskiego uderzył huragan Odile, wiatr wieje z prędkości...
Nigeria - Kolejna superenergetyczna burza, pioruny zabiły 15 osób
Europa - Potężny niż kieruje się nad UK, we Francji 240 tys. domów bez prądu
Słońce - Prawie milion m3 helu wyniosło balon na wysokość 36 km, przez kilka dni będzie badał pole m...
USA - Jesienna śnieżyca w Wyoming i w południowej Dakocie, napadał prawie metr
Francja - Huraganowy wiatr pozbawił prądu około 100 tysięcy osób, prędkość dochodziła do 140 km/h
W statku wycieczkowym u wybrzeży Norwegii awarii uległ silnik, statek zaczął niebezpiecznie dryfować...
Dodaj komentarz